Геннадій Дикий, чому Ви так боїтеся спілкуватися з непідконтрольними ЗМІ?

Геннадій Дикий, чому Ви так боїтеся спілкуватися з непідконтрольними ЗМІ?

2019 03 15

14 березня міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий звітував про виконану роботу.

Як повідомляє ГазетаUA, присутні на заході журналісти з'ясували низку питань загальноміського характеру. Цікавилися планами на майбутній рік, долею палацу культури «Росава», децентралізацією та вирубкою дерев у Гайку.

У уважних читачів може виникнути цілком закономірне запитання – чому телеканал «Крокус» повідомляє про подію із посиланням на інший ЗМІ. Все просто – журналістів телеканалу з невідомих причин на захід не допустили.

Але ж ми, як і ряд інших представників преси, що залишилися за дверима, також мали «низку питань загальноміського характеру».

Ось як окреслив вчорашню ситуацію головний редактор телеканалу «Крокус» Микола Іванов «Сьогодні зустріч з пресою міського голови (Прес-конференцї не було вже рік). Але він настільки боїться незручних питань, що просто зачинився в своєму кабінеті, куди завів «своїх» кореспондентів. Керівник прес-служби міської ради Олег Турій, вигадував причини, чому три місцевих видання не можуть приймати участь у зустрічі з мером. Міський голова настільки боїться, що навіть сам не може пояснити причин вибірковості. Прикривається підлеглими. Свобода слова в дії. Тільки зручні запитання, тільки свої журналісти, тількі свої видання».

«Свої видання» - це лояльні та фактично підконтрольні меру «BCTV», газети «Копійка» та «Громадська думка». Половина видань належать владі, інша – нею фінансується.

Представники видання «Майдан-Брок», які також потрапили у список запрошених, поділилися своїми враженнями про захід. Богдан Яременко написав на своїй сторінці у Фейсбук: "Обурений не допуском всіх журналістів! Не важливо про що тебе питають - важливо те, що ти відповідаєш! Якщо так сталося, що твою відповідь перекрутили - вмикай стрім з повною версією, або давай вказівку «придворним» відеооператорам знімати все і показувати все, що відбувається. Люди розумні, висновки зроблять самостійно! За все перебування у владі такої зневаги до журналістів я не бачив ні за Кучми, ні за Януковича; якщо брати до уваги Шуліпу, Савчука - то теж не було такої відвертої зневаги до професії!"

Що стосується тих, хто потрапив у немилість міських чиновників, то це не менш відомі Вам «BC-News», телеканал «Крокус» та газета «Тиждень».

До речі, головний редактор газети Володимир Пастушенко, також не залишив поза увагою події на «зустрічі з пресою»:

«Учора свободі слова у Білій Церкві вчергове плюнули в обличчя. Цинічно. Зверхньо. Зневажливо. Вчора ми дізналися про чергову прес-конференцію. Звичайно, неофіційно, тому що вкотре запрошення від мера не отримали. Та ми не горді, вирішили прийти і без запрошення. Але… Можна тільки заздрити винахідливості та цинічності міського голови та його підлеглих. З’ясувалося, що це не прес-конференція, а… зустріч міського голови, причому тільки із тими, кого він вирішив запросити. Геннадію Анатолійовичу, ви не красна дівиця і ми до вас не на сватання ходимо. Ви мер! Посадова особа. Чоловік врешті-решт. Ведіть себе достойно, а не паплюжте принципи свободи слова».

Зрозуміло, що ми, як і ряд інших ЗМІ потрапили у немилість через «незручні питання», які періодично виникають до влади. Але, хотілося б запитати у наших читачів, чи всі питання, які вас хвилюють можна назвати «зручними» для міського голови? Очевидно, що людям важливо почути відповіді на питання про підвищення тарифів на комунальні послуги і зростання вартості проїзду у громадському транспорті, проблеми ЖКГ та освіти, тощо.

І, щоб уникнути непорозумінь, хочемо зазначити, що метою задання цих питань є не дискредитація влади, а висвітлення її позиції з приводу нагальних речей. Тож, на нашу думку, влада міста повинна бути готовою до відповідей на ці питання, а не втікати від них.

Тут доречно навести коментар кореспондента газети «Тиждень» Лади Завірухи: «Це в першу чергу неповага - і не до нас, журналістів, а до тих, чиї інтереси ми представляємо. Ми дуже багато спілкуємося із білоцерківцями, усі вони нарікають, що влада не чує їх. Показовими у цьому плані були зустрічі міського голови із мешканцями по мікрорайонах. Пригадайте, хто був, якщо запитання або пропозиція від білоцерківця на користь меру, він відповідав. Якщо йшлося про проблему, людина відповіді могла і не дочекатися, її просто ігнорували».

І таких прикладів можна навести безліч, бо от уже понад рік міський голова грає у мовчанку із представниками непідконтрольних собі ЗМІ.

Далі ми поділимося з Вами кількома фактами наших непростих стосунків із Геннадієм Диким, а Ви вирішуйте самі, як до цього ставитися.

Увага! Це важливо!

Майже всі керівники комунальних підприємств та закладів, відділів та управлінь, заступники міського голови та деякі депутати, посилаючись на письмове розпорядження міського голови Геннадія Дикого, відмовляються спілкуватися з журналістами ряду місцевих ЗМІ.  

Ще раз, – міський голова дав своїм підлеглим наказ не спілкуватися з представниками певних ЗМІ. А остання наша спроба взяти коментар особисто у Геннадія Дикого завершилася відповіддю: «Я не коментую все, що пишеться, де завгодно і так далі».

Натомість, мер активно проштовхує ідею створення комунального телеканалу «Місто», на запуск якого потребується витратити мільйони бюджетних коштів. Основний аргумент такий – «не хоче місцевий телеканал «Крокус» висвітлювати діяльність влади».

І тут ми говоримо «Стоп», ковтаємо водички, робимо глибокий вдих і просимо особливо неуважних повернутися до початку статті. Щось там про зачинені двері та відмову від будь-яких коментарів, пам’ятаєте?  То як, скажіть на милість, за таких умов можна висвітлювати діяльність влади?

Можливо Олег Турій, який буквально тримає двері у кабінет міського голови – щось на кшталт Сфінкса і ми маємо розгадати загадку, щоб пройти до «фараона»?

Як вдало зазначила головна редакторка інформаційного порталу «BC-News» Людмила Полях: «Не варто витрачати бюджетні гроші на створення комфортного медіа для Геннадія Дикого. Комуністичні часи, де преса писала хвалебні оди вождю, вже, на щастя, в минулому. Нехай мер відчиняє двері для всіх нині існуючих медіа і повірте: без жодної копійки бюджетних коштів його позицію буде висвітлено!».

Ми підписуємося під кожним словом та заявляємо про свою готовність до діалогу з владою.

Люди мають право почути думку можновладців про важливі події і ми завжди даємо можливість її виказати.

І ще одне, деякі факти, наведені у статті, потрапляють під кваліфікацію «перешкоджання журналістській діяльності», а це вже не жарти. Ми не маємо права засуджувати владу, але маємо право закликати її до того, щоб подумати над своєю поведінкою.

Щиро сподіваємося, що Геннадій Дикий все ж побачить у представниках ЗМІ не ворогів, а однодумців, інструмент для спілкування з громадськістю.